Fotowoltaika dla Rolnika

Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Automatyzacja wielu procesów rolniczych wiąże się ze znacznie większym zużyciem energii elektrycznej. Coraz więcej rolników decyduje się zatem na stworzenie własnej farmy fotowoltaicznej, która pokryje większość zapotrzebowania na energię

Oferta Netcom

Fotowoltaika dla rolników oferowana przez nasz zespół pozwoli produkować energię potrzebną do zasilenia urządzeń elektrycznych oraz pomieszczeń w gospodarstwie. W ofercie znajdą Państwo duży wybór zestawów fotowoltaicznych dopasowanych do potrzeb rolnictwa. Każde rozwiązanie zostanie dopasowane do indywidualnych cech gospodarstwa, potrzeb oraz możliwości finansowych. Naszym zadaniem jest nie tylko zaprojektowanie farmy fotowoltaicznej, ale także instalacja wszystkich urządzeń oraz rozruch. Netcom oferuje również możliwość skorzystania z konserwacji sprzętu oraz okresowych napraw. Docenią Państwo kompleksową obsługę, która nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.

Fotowoltaika i agrofotowoltaika

Najważniejsze elementy tworzące system to ogniwa solarne połączone w moduły fotowoltaiczne. W ogniwach dochodzi do przekształcenia energii słonecznej na prąd stały. Rynek źródeł odnawialnych w Polsce ulega obecnie szybkiemu rozwojowi, a z rozwiązań korzysta coraz więcej osób. Dość nowym terminem w rolnictwie jest agrofotowoltaika, czyli wykorzystanie ziemi pod uprawy rolne i jednocześnie produkcja energii słonecznej. Instalacja może być umieszczona w miejscu wypasu owiec lub innych zwierząt hodowlanych.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla rolników

Odnawialne źródła energii dość często są wspierane środkami z funduszy europejskich i krajowych. Nasza firma oferuje możliwość pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie w ramach programów w 2020 roku lub kolejnych latach. Dla inwestujących rolników przewidziano również 25% ulgi w podatku rolniczym. Ulga zostanie przyznana po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu 1/4 kosztu instalacji od należnego państwu podatku rolnego. Niewykorzystana przez podatnika ulga może zostać rozliczona w ciągu kolejnych 15 lat od zakończenia inwestycji.

Instalacja fotowoltaiki niesie za sobą różnorodne korzyści oraz możliwości w ciągu wielu lat.

Do głównych zalet rozwiązania zaliczymy:

możliwość zarobku dzięki oddaniu nadprodukcji do sieci publicznej

obniżenie kosztów związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego

ochrona przed wzrostem cen energii elektrycznej oraz niezależność od dostawców prądu,

fotowoltaika to pewna inwestycja dzięki dofinansowaniom od rządu lub gmin

wykorzystanie nieużytkowanej powierzchni. Fotowoltaikę można zamontować na terenach zielonych lub dachach obiektów gospodarczych

kwestie wizerunkowe: klienci coraz częściej wybierają lokalne gospodarstwa dbające o środowisko

ochrona środowiska: stan naturalnego środowiska wywiera ogromny wpływ na sytuację w rolnictwie

Masz pytania? Chciałbyś otrzymać ofertę ?

Przewiń do góry