Fotowoltaika dla Firm

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw

Misją naszej firmy jest dostarczenie energii pozyskanej z odnawialnego i naturalnego źródła. Mowa oczywiście o energii słonecznej. Działamy na rynku od 2006 roku i specjalizujemy się w  tworzeniu infrastruktury elektrycznej i teletechnicznej. Obecnie zajmujemy się głównie instalacją fotowoltaiczną, a nasze bogate doświadczenie pozwala ciągle zwiększać grono zadowolonych klientów. Fotowoltaika jest ciekawym rozwiązaniem dla małych oraz dużych przedsiębiorstw i pozwala poprawić wizerunek firmy

Jak działa fotowoltaika?

Technologia jest znana na całym świecie od pierwszej połowy XIX wieku. Zauważono wówczas, że niektóre substancje są w stanie przekształcić energię słoneczną w energię elektryczną. Uzyskamy w ten sposób prąd, można wykorzystać do zasilenia urządzeń. Zainteresowanie fotowoltaiką ciągle rośnie, ponieważ to ekologiczne i opłacalne finansowo rozwiązanie. Fotowoltaikę tworzą moduły fotowoltaiczne, które zamieniają energię z promieniowania słonecznego na prąd stały. Moduły te są zbudowane z ogniw fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego. Konstrukcję obudowuje się w ramy wykonane z aluminium i układa się w panele słoneczne. Kluczowym elementem jest falownik kontrolujący przepływ energii i zamianę prądu stałego na zmienny. Uzyskaną w ten sposób energię możemy wykorzystać do zasilenia urządzeń elektrycznych w firmie.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną?

Odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów instalacji pozwoli zaspokoić potrzeby firmy. Bardzo ważna jest zatem ilość i rodzaj modułów, od których uzależniona jest efektywność rozwiązania. Powinniśmy zwrócić uwagę na układ dachu, a najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie w kierunku południowym.
Oferta Netcom obejmuje:
1. konsultację z badaniem potrzeb energetycznych Państwa firmy,
2. wykonanie projektu instalacji oraz wizję lokalną,
3. pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
4. instalację rozwiązania w ustalonym wcześniej miejscu,
5. pomoc elektryka: nasz specjalista dokonuje wszystkich pomiarów, sporządzi protokół i uruchomi instalację fotowoltaiczną,
6. monitoring działania instalacji oraz okresowe naprawy.

Jakie korzyści przynosi fotowoltaika?​

korzyści finansowe: firma stanie się niezależna od rosnących cen prądu. Uzyskana energia pokryje bieżące potrzeby, a nadwyżki można sprzedać.

niskie koszty eksploatacji: oferowane przez nas systemy fotowoltaiczne nie wymagają specjalnego serwisowania.

szybki zwrot inwestycji: banki oferują atrakcyjne kredyty, a miesięczna rata wynosi tyle, co opłaty za prąd.

fotowoltaika zwiększa wartość nieruchomości: panele słoneczne mogą stanowić czynnik decydujący o sprzedaży terenu.

poprawa wizerunku firmy: przedsiębiorstwa posiadające fotowoltaikę są postrzegane jako szanujące środowisko naturalne i korzystające z nowoczesnych technologii.

możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni: przedsiębiorstwa posiadają wiele nieużytkowanych dachów lub gruntów, które są idealnym miejscem do montażu instalacji fotowoltaicznej.

sprzedaż nadwyżek energii: energię zużywa się na bieżące potrzeby, a nadwyżki można sprzedać operatorom sieci.

Masz pytania? Chciałbyś otrzymać ofertę ?

Przewiń do góry